İLETİŞİM

Design Week Turkey

İstanbul Haliç Kongre Merkezi
Sütlüce Mah. Karaağaç Cad. No.19 34445
Beyoğlu / İstanbul / TÜRKİYE

info@designweekturkey.com

Esat Fişek Biyografi

Esat Fişek, 1976’da Bursa’da doğdu. Bursa Anadolu Lisesi ve devamında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi' nin, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’ nden mezun olduktan sonra İngiltere’ de University of Central England’ da Endüstri Ürünleri Tasarımı üzerine master yaptı. 15 senedir kendi kurduğu Esat Fişek İçmimarlık’ ta, içmimarlığın yanı sıra, mobilya ağırlıklı ürün tasarımı yapıyor.

Esat Fişek, 2001 senesinde İngiltere’ de University of Central England’ da Endüstri Ürünleri Tasarımı üzerine yüksek lisansını tamamlamasının ardından Bursa’ya geri döndü ve aynı sene ’Esat Fişek İçmimarlık’ adı altındaki kendi ofisinde çalışmalarını yapmaya başladı. 15 senedir çalışmalarını kendi adını taşıyan ofisinde sürdürmektedir. Pek çok ölçekte uygulanmış projeleri mevcuttur. Uygulamaya geçmiş konut, ofis, meydan, mağaza tasarımlarının yanı sıra üretilmiş karo, fayans, mobilya, aydınlatma elemanları gibi endüstriyel ürün tasarımları da  mevcuttur. 

2012 yılında en iyi ticari iç mimarlık alanında International Property Award sahibi olan Fişek, tasarımın, yalnızca zihinde bir bütün olarak oluşturulabileceğine inanmaktadır. Tasarım anlayışı, alışılmışın dışına çıkmak ve her zaman sınırları zorlamak olan Fişek, takipçilerini her zaman şaşırtmaktadır. Fişek, birbiriyle çelişkili görünse de zekice bir uyum içinde hazırladığı pek çok ürüne imza atmıştır.

Mekanı bütün olarak algılayıp çözme mantığında, dekorasyon ve ornamentasyondan uzak, yalın fakat, detay ve anlatımda zengin bir tasarım dilini benimsemiş ofis, mekansal tasarımın gerekli olduğu her alanda faaliyet göstermektedir. Her yeni projesini, projesinin konumlandığı alandaki sıradanlığı bozmak için yeni bir fırsat olarak gören ofis, tasarladığı detay ve formları ise , uygulamada bire bir sahaya aktarabilen deneyime sahiptir. Bütün algısını bozmayan tasarımları benimseyen ofis, her projesinde, bir öncekinden daha yenilikçi olma çabasındadır.

YUKARI ÇIK