ANA SAHNE

8

KASIM

10:00-11:30

Panel | Tasarımın Potansiyeli

  • Moderatör: Balçiçek İlter - Gazeteci, Sunucu
  • Derin Sarıyer - Tasarımcı, Art Direktör/Derin Design
  • Ayça Odabaşı Uyanık - Tasarım Stüdyosu Müdürü/Ford Otosan
  • Emre Arolat - Y. Mimar/RIBA
  • Serdar Erener - Reklam Tasarımcısı

8

KASIM

11:45-12:15

Konferans | What’s Next? Tasarımın Geleceği

  • Moderatör: Gökhan Karakuş - Tasarımcı, Küratör, Sanat Eleştirmeni
  • Avinas Rajagopal - Yayın Yönetmeni/Metropolis Dergisi
  • Amelie Klein- Küratör/Vitra Design Museum

8

KASIM

13:30-14:30

Konferans | Tasarımın Dokunduğu Tüm Süreçler "Vaka Analizi"

  • Orhan Irmak - Tasarım Direktörü/Orhan Irmak Tasarım
  • Didem Balcı- Kategori Müdürü/Penti

8

KASIM

15:00-16:00

Panel | "Vitrindeki Tasarımlar" Yeni Nesil Tasarımcılar Yeni Nesil Satış Platformları

  • Moderatör: Fulya Bozkurt - Genel Yayın Yönetmeni/Marie Claire Maison
  • Osman Aşoğlu - Kurucu/Tiftix
  • Muhammet Taşlı- Kurucu Ortak/Hamm Design
  • Mertcan Özen - Kurucu/hipicon
  • Tuğçe Sönmez Evin - Kurucu/Kitbox Design
  • Kieron Marchese - Satış ve İletişim Sorumlusu/Designboom

8

KASIM

16:30-18:00

İhracatçı Birlikleri Tasarım Yarışmaları Ödül Töreni

  • İMMİB | 2017 Endüstriyel Tasarım Yarışmaları
  • İDDMİB | Birlikte Tasarlayalım Tasarım Yarışması
  • İMMİB | 4. Plastik Metal Ambalaj Tasarım Yarışması
  • OAİB | 10. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması

8

KASIM

18:30-20:00

Kokteyl

  • Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri

8

KASIM

20:00-21:30

Resmi Açılış Ödül Töreni

  • Design Week Turkey Resmi Açılışı
  • Design Turkey 2017 Endüstriyel Tasarım Yarışmaları Ödül Töreni

9

KASIM

10:00-10:45

Finlandiya Günü Açılış Seremonisi

  • Päivi Kairamo | Finlandiya Türkiye Büyükelçisi
  • Markku Keinänen | Finlandiya Dış Ekonomik İlişkilerden Sorumlu Devlet Müsteşarı
  • Mehmet Büyükekşi | Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı

9

KASIM

11:00-11:30

Konferans | Finlandiya'nın 100. Yılı - İnovasyon ve Tasarım Ülkesi

  • Pekka Soini - Genel Müdür/Tekes (Finlandiya İnovasyon Fonlama Kuruluşu)

9

KASIM

11:40-12:40

Panel | Tasarım Kaynağı Olarak İnovasyon

  • Moderatör: Tamer Nakışçı - Tasarımcı
  • Stanislav Kokorev - Pazarlama Başkanı/Nokia
  • Max Alfthan - Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı/KONE
  • Petteri Masalin - Ar-Ge'den Sorumlu Başkan Yardımcısı/Fiskars
  • Antti Olin - Tasarım Direktörü/Isku
  • Jussi Björman - Teknik Müşteri Hizmetleri Direktörü/Metsä Wood

9

KASIM

13:45-14:15

Konferans | Hizmet Tasarımı Şirketlerin Operasyonlarını Nasıl Geliştirebilir?

  • Tuomas Manninen - Tasarım Başkanı/OP

9

KASIM

14:30-15:25

Panel | Güçlü ve Fark Yaratan Markalar

  • Moderatör: Zeynep Başaran - Marka Stratejisti, Öğretim Görevlisi
  • Mikko Kauppinen - Kurucu/Health Innovation Village & Energy Village
  • Sebastian Jansson - Kurucu Ortak,Tasarım Direktörü/Made By Choice
  • Arni Aromaa - Genel Müdür/Pentagon Design
  • Valle Kulmala - Genel Müdür/Air0 Ltd. 
  • Annina Verkkomäki - Genel Müdür ve Kurucu/Omuus Ltd.

9

KASIM

15:40-16:35

Panel | Tasarım Bir Büyüme Faktörü Olabilir Mi?

  • Moderatör: Sami Sykkö - Gazeteci
  • Janne Pöllänen - Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı/Finn-Savotta Oy
  • Julius Oförsagd - Genel Müdür ve Kreatif Direktör/Arctic Factory&Arctic Design Week
  • Pekka Kumpula - Genel Müdür/Seos Design
  • Mikko Laakkonen - Genel Müdür/Studio Laakkonen

10

KASIM

10:30-11:30

Panel | Design Turkey 2017

  • Moderatör: Sertaç Ersayın - ETMK Başkanı
  • Şule Koç - Design Turkey 2017 Üstün Tasarım Ödüllü Tasarımcı
  • Mehmet Ali Kılıçkaya - İhracat Genel Müdür Yardımcısı/Ekonomi Bakanlığı
  • Bahar Şener Pedgley - Design Turkey 2017 Seçici Kurul Üyesi
  • Metin Kaplan - Ürün Tasarımı ve Tasarım Stratejileri Danışmanı

10

KASIM

11:45-12:15

Konferans | Bölgesel Kalkınma Planlarında Tasarımın Rolü

  • Mirko Tattarini - Tasarımcı & Art Direktör/GETHAM Tasarım Merkezi

10

KASIM

14:00-14:30

Konferans | Yaşlanan Toplumlar için Potansiyel İş Alanlarında Tasarım

  • Ron Nabarro - Kurucu&Genel Müdür/Ageculture

10

KASIM

14:45-15:30

Panel | Oyuncak Sektöründe Tasarımın Rolü

  • Hakan Diniz - Oyuncak Tasarımcısı/StudioHDD
  • Jacob de Baan - Tasarımcı, Art Direktör

10

KASIM

15:45-16:40

Panel | Yerel ve Küresel Ekonomilerde İtici Kuvvet: Tasarım

  • Moderatör: Tevfik Balcıoğlu - Akademisyen/Yaşar Üniversitesi
  • Rebecca Reubens - Kurucu & Baş Tasarımcı/Rhizome
  • Lilac Osanjo - Akademisyen/Nairobi Üniversitesi

10

KASIM

17:00-17:30

İhracatçı Birlikleri Tasarım Yarışmaları Ödül Töreni

  • İİB | 6. Ulusal Karton Ambalaj ve Kağıt Ürünleri Tasarım Yarışması

11

KASIM

10:30-11:30

Panel | Tasarım Sürecinde Nesnellik ve Öznellik

  • Moderatör: Çağla Turgul - Grafik Tasarımcı, Öğretim Görevlisi/Koç Üniversitesi
  • Çağrı Çankaya - Grafik Tasarımcı
  • Berkcan Okar - Görsel Tasarımcı
  • Maria Groenlund - Grafik Tasarımcı
  • Ruslan Khasanov - Tasarımcı ve Sanatçı

11

KASIM

11:40 - 12:30

Panel | Oyun ve Animasyon Sektörlerinde Tasarım Dinamikleri

  • Moderatör: Simay Dinç - Kurucu/Women in Games Türkiye
  • Leo Lee - Konsept Sanatçısı/Ubisoft
  • Viktor Hertz - Grafik Tasarımcı
  • Mehmet Kurtuluş - Kurucu/Anima İstanbul
  • Sanem Avcıl - AR/VR Influencer

11

KASIM

13:30-14:20

Panel | Global Moda Dünyasında Tasarımcı ve Marka Hikayeleri

  • Moderatör: Ceyda Balaban - Senograf, Tasarımcı, Yaratıcı Danışman
  • Merve & Beste Manastır - Kurucu Ortak&Kreatif Direktör/Manu Atelier
  • Isham Sardouk - Kreatif Direktör/Koton
  • Güney Oktar - Tasarım Direktörü/Mavi
  • Zeynep Tosun - Moda Tasarımcısı

11

KASIM

14:30 - 15:30

Panel | Şov Dünyasının Parlayan Tasarımları

  • Moderatör: Zeynep Yapar - Yazı İşleri Müdürü/Vogue Türkiye
  • Yunus Ascott&Eliza Higginbottom - Kurucu/Yunus&Eliza Jewellery
  • Milka Karaağaçlı - Kurucu/Kısmet by Milka

DESIGN TALKS

8

KASIM

11:00 - 12:00

Konferans | Deneyimi Tasarlamak

  • Fırat Neziroğlu - Sanatçı

8

KASIM

13:00 - 14:00

Panel | Bermuda Üçgeni 1: Sanayici-Akademisyen-Tasarımcı

  • Moderatör: Meltem Şen - Akademisyen/Mimar Sinan Üniversitesi
  • Ümit Altun - Kurucu/DesignUM
  • Mehtap Yıldız - Pazarlama ve Ürün Geliştirme Direktörü/Arzum
  • Ettore Giordano - Endüstri Ürünleri Tasarımcısı/ISVEA
  • Burcu Gürvardar - Endüstri Ürünleri Tasarımcısı / Arçelik

8

KASIM

15:00 - 16:00

Konferans | Üreticilerin Markalaşma Süreci

  • Murat Tamgüç&Berktan Berk - Kurucu Ortak/Lunapark Tasarım

8

KASIM

16:30-17:30

Konferans | Okuldaki İnovasyon

  • Biriz Kutoğlu - Genel Yayın Yönetmeni/İnavosyan Kültürü Dergisi

9

KASIM

11:40 - 12:30

Panel | Müşteri Görüsünden Güç Alan Yenilikçi Bir Süreç Olarak Tasarım

  • Arni Aromaa - Genel Müdür/Pentagon Design
  • Tatu Malmström - Genel Müdür/Pentagon Insight

9

KASIM

15:45 - 16:45

Panel | Fennia Ödülü Kazanan Firmalar: Tasarım İşimizi Nasıl Geliştirdi?

  • Csaba Dragomer - Avrupa ve Ortadoğu Bölgesi Satış Müdürü/Merivaara
  • Jonne Hellgren - RePack Lideri/Original RePack
  • Stanislav Kokorev - Müşteri Pazarlama Başkanı/Nokia
  • Petteri Masalin - AR-GE’den Sorumlu Başkan Yardımcısı/Fiskars
  • Samu Salmelin - Hizmet ve Çözümler AR-GE Başkanı/KONE

10

KASIM

11:15-12:15

Panel | Eğitim ve Tasarım: Öğrenme Alanlarının Tasarımı

  • Pasi Mattila - Genel Müdür ve Kurucu/FinPeda
  • Elise Tarvainen - Eğitim Birimi Başkanı/Isku
  • Orçun Kepez - Akademisyen/Kadir Has Üniversitesi

10

KASIM

13:30-14:30

Panel | Bermuda Üçgeni 2: Sanayici-Akademisyen-Tasarımcı

  • Moderatör: Şebnem Timur Öğüt - Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkan Vekili/İTÜ
  • Nilo Gioacchini - Endüstriyel Tasarımcı
  • Kürşad Noyan Özkaya - Koordinatör, Yönetim Kurulu Üyesi/Turkuaz Seramik
  • Berat Efe Alkan - Öğrenci/İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı

10

KASIM

16:00-17:00

Panel | İlk Sinematografik Mobil Oyun Recontact Istanbul 2: Eyes of Sky

  • Eray Dinç – Yönetmen ve Oyun Tasarımcısı

11

KASIM

12:15-13:15

Panel | "Maker Designer" Hareketinin Yarattığı Online Satış Alanları

  • Moderatör: Orkun Saitoğlu - Genel Müdür Yardımcısı/iyzico
  • Gökhan Zincir - Kurucu, Seramik Sanatçısı/40.KIRK
  • Tuğçe Çağlı Akgüloğlu - Kurucu,Tasarımcı/Sontelbükücü

11

KASIM

14:00-15:00

Konferans | Yılmaz Zenger'in Gözünden İstanbul ve Tasarım

  • Yılmaz Zenger - Tasarımcı&Sanatçı

11

KASIM

15:30-17:30

Panel | Tasarım ve Zanaat Eksenli Tartışmalar: Tasarımcı Ustalar, Usta Tasarımcılar

  • Moderatör:Ayşe Coşkun Orlandi - Akademisyen/Kadir Has Üniversitesi
  • Alba Cappellieri - Akademisyen/Politecnico di Milano
  • Ela Cindoruk - Tasarımcı/ECNP
  • Nazan Pak - Tasarımcı,Usta/ECNP
  • Arman Suciyan - Tasarımcı, Usta
  • Rafi Şadıyan - Usta

12

KASIM

10:00-12:00

Seminer | Tasarım ve Girişimcilik

  • Beyza Baran- Tasarım Yöneticisi/EÜ Protelye Tasarım Merkezi & ETMK
  • Ezgi Ezdar Onur- Kıdemli Danışman/TİM-TEB Girişim Evi & ETMK

Not: Eğitim Öğleden Sonra Katılımcılar İle Atölye Alanında Devam Edecektir. 13:00-16:00 Atölye/ Tasarım ve Girişimcilik

12

KASIM

14:00-15:00

Konferans | Resim Sanatı ve Grafik Tasarımı ile İllüstrasyon Arasındaki Birliktelikler&Farklılıklar

  • Gürbüz Doğan Ekşioğlu - Akademisyen, İllüstratör, Sanatçı

12

KASIM

15:15-16:15

Konferans | İstanbul Yeni Havalimanı’nda Tasarımın Rolü

  • Taner Aslan - Dizayn Direktörü/İstanbul Yeni Havalimanı

ATÖLYE

8

KASIM

10:30-17:30

Ayakkabı Tasarım Atölyesi

  • Berat Mutuşoğlu | Hotiç
  • Mukadder Şimşek | Hotiç
  • Esra Çakır | Hotiç
İNCELE

9

KASIM

11:00-12:30

Design Thinking Atölyesi

  • Julius Oförsagd | Arctic Factory & Design
  • Marianne Kuisma | Arctic Factory & Design
İNCELE

9

KASIM

14:00- 17:00

City Design Atölyesi

  • Pekka Toivanen | Muotohiomo
  • Sami Laine | Muotohiomo
İNCELE

10

KASIM

10:30-14:30

Koku Tasarım Atölyesi

  • Bihter Türkan Ergül
İNCELE

10

KASIM

11:00-17:30

Ford Otosan Design Studio Tasarım Süreci Çalıştayı

  • Ford Otosan Design Studio
İNCELE

10

KASIM

15:30-18:30

UI/UX Tasarım Atölyesi

  • Userspots
İNCELE

11

KASIM

11:00-12:00

VR Cardboard Deneyim Atölyesi

  • Zeynep Nal Sezer | Monolab
İNCELE

11

KASIM

11:00-13:00

Deri ile Tanışmak Atölyesi

  • Kerem Ariş | UNIqKA
  • Merve Parnas | UNIqKA
İNCELE

11

KASIM

12:00-16:30

Dijital Deneyim Atölyesi

  • Nagehan Alan | Design In Situ
  • Selin Mörth | Design In Situ
İNCELE

11

KASIM

13:30-17:30

Absürt Afişler Atölyesi

  • Doğan Aslan
İNCELE

12

KASIM

12:00-13:30

Scratch ile Kodlama Atölyesi

  • Cansu Yalçıner | Zemberek
İNCELE

8-12

KASIM

13:00-17:00

Endüstriyel Tasarım "Clay Modeling" Atölyesi

*Etkinlik süresince Endüstriyel Tasarım "Clay Modeling" Atölyesi kendi standında gerçekleştirilecektir.

İNCELE