İLETİŞİM

Design Week Turkey

İstanbul Haliç Kongre Merkezi
Sütlüce Mah. Karaağaç Cad. No.19 34445
Beyoğlu / İstanbul / TÜRKİYE

info@designweekturkey.com

iF DESIGN AWARD 2019 KAZANANLAR SERGİSİ TÜRKİYE TASARIM HAFTASINDA SERGİLENİYOR


Dünyanın en eski ve bağımsız tasarım organizasyonu,  Almanya - Hannover merkezli iF International Forum Design GmbH, her sene iF DESIGN AWARD’u organize etmektedir. Dünyaca ünlü tasarım ödülü olan iF DESIGN AWARD’ un 2019i kazananları jüri değerlendirmesi Ocak ayında gerçekleşti ve kazananlarını belirledi.
67 jüri tarafından değerlendirilerek “2019 IF DESIGN AWARD “ile ödüllendirildi. Yarışmada rekabet yoğundu: iF LOGOSUNU kalite mühürünü hak etmek için 52 ülkeden 6.375'in üzerinde  başvuru değerlendirildi. 18 adet Türk ürünü İF Design Award 2019 ödülü kazandı. Ödül alan tüm başvurular Türkiye Tasarım Haftası kapsamında dijital formatta sergilenecektir.

İF ( International Forum Design ) Hakkında:
iF ( International Forum Design ) Almanya Hanover’da 1953 yılında kuruldu.
Kurulduğu yıldan itibaren tüm projelerinde yarattığı temel 6 misyonu bulunuyor.
İyi tasarımı belirlemek, desteklemek ve teşvik etmek
Toplumda tasarım bilincini ve yaşamımızda oynadığı rolü arttırmak
Şirketlerin tasarımı uzun vadeli stratejilerine entegre etmelerine yardımcı olmak
Profesyonel tasarımcıların yaratıcı rolünü korumak ve bu meslek profili için farkındalığı artırmak
Tasarım yoluyla sosyal değişimi etkilemek
Yetenekli gençleri desteklemek ve genç tasarımcılar için ortak bir platform oluşturmak

İkinci Dünya savaşından günümüze tasarım tarihinin en önemli akımlarına tanık olan ve tasarım gelişimini destekleyen bir kurum olan International Forum Design, Dünya’da tasarım ve inovasyon kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılmasını destekleyen profesyonel (iF DESIGN AWARD), öğrenci(iF DESIGN TALENTS) ve sosyal tasarım & girişim (iF SOCIAL IMPACT) yarışmaları bulunmaktadır. Avrupa’da Hamburg ve Asya’da Shenzhen’de sergi alanları ile kazanan tasarımları farklı kıtalarda sergileyerek, uluslarası ağını açarak ödül sahiplerine, markalara farkındalık yaratmaktadır. Dünya’nın farklı ülkelerinde tasarım eğitimini, politikasını ve endüstürisini geliştiren konferanslar düzenlemektedir. Ayrıca global markalara ve kurumlara tasarım stratejik, politik, danışmanlığı gibi kurumsal çalışmaları da bulunmaktadır. İF temsili Türkiye Ofisi olarak görevli olan 700DCC Tasarım Danışmanlık Şirketi tüm global projelerin yürütülmesini sağlamaktadır. (www.700DCC.com)

iF DESIGN AWARD Hakkında
67 yılı aşkın süredir iF DESIGN AWARD, olağanüstü tasarım için bir kalite mührü olarak tanınmaktadır. iF logosui, üstün tasarım hizmetleri ile dünyaca bilinmektedir ve iF DESIGN AWARD dünyadaki en önemli tasarım ödüllerinden biridir. Başvurular aşağıdaki disiplinler arasından ödüllendirilmektedir: Ürün tasarımı, Ambalaj tasarımı, İletişim ve hizmet tasarımı, mimari ve iç mimari ile profesyonel konsept tasarımı. Ödül alan tüm kayıtlar, iF tasarım uygulaması içinde ve iF WORLD DESIGN GUIDE web sitesinde yer almaktadır. Daha fazla iF DESIGN AWARD hakkında Türkçe bilgi için, lütfen iletişime geçiniz: ifurkey@ifdesign.de

YUKARI ÇIK