image

Benjamin Hubert, ödüllü İngiliz tasarım girişimcisi ve yaratıcı ajans LAYER'in kurucusudur. Benjamin’in liderliğinde, büyümeye devam eden yaratıcı ekibiyle LAYER, fiziksel ve dijital dünyalar için deneyime dayalı tasarım üzerine odaklanmıştır.

2006 yılında Loughborough Üniversitesi'nde Endüstriyel Tasarım ve Teknoloji bölümünden mezun olan Hubert, İngiltere’deki en büyük tasarım danışmanlığı şirketi DCA Design'da kariyerine başladı.

2007 yılında, Eurostar Interior gibi çeşitli prestijli projelerde yer almak amacıyla uluslararası üne sahip tasarım danışmanı Seymor Powell için çalışmak üzere kıdemli endüstriyel tasarımcı olarak Londra’ya taşındı. Daha sonra Jonathan Ive'in Apple'dan önce çalıştığı ajans olan Tangerine katıldı.

Ekim 2010'da, 26 yaşındayken, insanlarla gerçek anlamda bağlantı kuracak ve yadigar kalabilecek uzun ömürlü ürünler yaratmak amacıyla Benjamin Hubert Ltd.'yi kurdu.

Bu süreçte Benjamin, küresel tasarım endüstrisinde yeni jenerasyon tasarımcıları temsil eden bir lider haline geldi.

Lifestyle tasarım endüstrisinin geleneksele dayalı modeline meydan okuyan Benjamin, Benjamin Hubert Ltd. için hem hizmet hem de perakende platformu yarattı.

Tasarım dünyasının ön saflarında yer alan Benjamin, Moroso Cappellini, Poltrona Frau ve Ligne Roset de dahil olmak dünyaca ünlü markalarla işbirliği yaptı. Londra Tasarım Festivali, Milan Salone del Mobile, ICFF ve Tokyo Tasarım Haftası gibi sektörün önemli etkinliklerinde çalışmalarını sundu.

Dünyanın önde gelen iç tasarım ürünleri, lüks ürünleri ve tüketim malları markalarıyla çalışarak geçen 5 başarılı yılın ardından Benjamin, tasarımı ve listesi giderek çoğalan yaratıcı ortaklarını temsil etmek amacıyla LAYER’ı kurdu.