image

Tasarımcı ve fotoğraf sanatçısı Bünyamin Aydın, adını ilk kez Nike’nin Portland’da düzenlediği “Vote Forward” kampanyası sırasında, Air Max’in geleceğini tasarlamak için seçilen on iki tasarımcı arasında yer alarak duyurdu.

Ebeveynlerinin aile şirketinde çalışırken kumaşlar, tasarımlar, numuneler ve ticaretle çevrili bir ortamda, moda endüstrisinde 40 yılı aşkın deneyime sahip kişilerin rehberliği, uzmanlığı ve disiplini ile ilk elden öğrendi.

Les Benjamins’i 2011 yılında kurdu. Başlangıçta sadece baskılı tişörtler üreten marka, zaman içinde kadın ve erkek hazır giyimini kapsayacak şekilde gelişti, Paris’te ve diğer önemli moda başkentlerindeki koleksiyon sunumlarında öne çıktı.

Aydın, 2018 yılında Esquire Yılın Moda Tasarımcısı Ödülü’ne layık bulundu. Bugüne dek BMW, Beşiktaş, Hennessy, Nike, Apple ve Alpha Industries gibi markalarla işbirliği yaptı. Son olarak Puma’yla küresel işbirliği sözleşmesi imzalayan Aydın’ın tasarladığı iki koleksiyon, 2019 yılında Puma’nın dünya çapındaki seçili ve özel konsept mağazalarında satışa sunulacak.