image

Doğan Şekercioğlu, karmaşık problemleri insan odaklı yöntemler ve zanaati birleştirerek çözüme ulaştırmada deneyimli bir ürün ve kullanıcı deneyimi tasarımcısıdır.

Şu an ABD'nin küresel tasarım ve inovasyon firması IDEO'da kariyerini sürdüren Doğan, Dünya Bankası, Ford, GE, ConAgra, Atlas Copco, Timberland, Omron ve Cisco gibi uluslararası organizasyonlar ile insan odaklı tasarım ve kullanıcı deneyim stratejisi çalışmalarını sürdürmektedir.

Yaratıcı kariyerine küçük yaşta babasının maket atölyesinde başlayan Doğan, MSGSÜ Endüstriyel Ürün Tasarımı bölümündeki lisans eğitiminin ardından Yeşim Bakırküre önderliğindeki Ypsilon Tasarım'da sahne, iç mekan, mobilya ve cam/seramik ürün projelerinde tasarımcı olarak yer aldı. Bu ilk profesyonel deneyiminin ardından İsveç'in prestijli tasarım akademisi Umeå Institute of Design'daki Advanced Product Design programında yüksek lisansa hak kazandı. Yüksek lisansı sonrası Danimarka, İsveç ve Kenya'da medikal ürün, tüketici elektroniği, endüstriyel makineler, gıda ve ambalaj tasarımı gibi bir çok farklı alanda tasarım yapmış olan Doğan bugünlerde IDEO'daki müşterilerinin geleceğe daha hazırlıklı olmalarına yardım etmeye devam ediyor.