image

1998 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan Seyhan Özdemir, Sefer Çağlar ile birlikte 2003 yılında Autoban’ı kurdu.

Multi-disipliner bir tasarım stüdyosu olan Autoban, mimari, iç mimari ve ürün tasarımı alanlarında deneyim odaklı çalışmalarını bugün Türkiye ile birlikte uluslararası alanda sürdürmektedir. Stüdyonun Türkiye dışında Londra, Madrid, Zurih,Roma, Prag, Hong Kong gibi şehirlerde gerçekleştirdiği projeler ve dünya genelinde 50’den fazla noktada satılmakta olan ürün tasarımları, bugüne kadar pek çok yerel ve uluslararası ödüle layık görülmüştür.

2004 yılında Wallpaper* dergisi tarafından verilen ‘Best Young Designer’ ile başlayan ödül başarıları sürekli artarak devam etmiş, yakın zamanlarda Atataürk Havalimanı CIP Lounge ile aldıkları birçok uluslararası ödülün yanı sıra Heydar Aliyev International Airport projesi ile havalimanı kategorisinde Red Dot Design ve Architizer Özel Jüri, Aquarius tekne tasarımlarıyla Yacht and Aviation Best Interior Design ödüllerine layık görülmüştür. Seyhan Özdemir Sarper, aynı zamanda dünyadaki yaratıcı endüstrinin merkezleri olarak kabul edilen şehirlerde, iF Product Design Awards ve WAF gibi önemli tasarım etkinliklerinde jüri üyesi ve konuşmacı olarak yer almıştır. Ünivertsitelerde davetli olarak katıldığı ders ve jürilerin yanısıra IE School of Architecture&Design-Design Council’da da yer almaktadır.